Žilina - Bôrik 2017 súkr. investor
Už realizované

VILA BÔRIK ŽILINA

Výstavba rodinného domu na kľúč

Projekt rieši stavbu rodinného domu v Žiline. Návrh je umiestený na rovinatý pozemok s absenciou súkromia a rôznorodou okolitou zástavbou.

Usporiadanie domu reaguje na svoje okolie. Základná hmota má podobu jednoduchého kvádra, ktorý na seba na ulici nijako neupozorňuje. Smerom do záhrady je do dispozície vyrezané veľké átrium s rozdielnym stupňom intimity a rôznymi možnosťami využitia. 

PROJEKT - OK PLAN ARCHITECTS (ČR) 

Stavba vychádza zo základného „L“ pôdorysu, ktorý je s ohľadom na otvorenosť okolia navrhnutý ako átriový. Átrium je zo všetkých strán clonené pevnými alebo posuvnými bariérami a stává sa tak stredobodom obytného priestoru.

Hmotovo je dom poňatý ako jednoposchodový kamenný kváder s výrazne menšou a materiálovo odlišnou nadstavbou horného poschodia. Systém terás vytvára rôznorodé priestory s odlišným stupňom intimity a prepájajú všetky obytné miestnosti s exteriérom.

Dom má dve nadzemné podlažia. Prízemie má obytný charakter, smerom do záhrady sa masívnym presklením otvára. Poschodie je kľudnou zónou objektu s izbami detí a spálňou, jeho pôdorysná plocha je výrazne menšia.

Konstrukčne je budova navrhnutá ako dvojpodlažná, vystavaná klasickou murovanou technológiou z keramických tvárnic Porotherm hr. 400mm s obkladom (vetranou fasádou), v kombinácii s oceľovými stĺpmi. Svetlá výška miestností je 2,8m. Strechy sú ploché, jednopláštové, nad hlavnou časťou ozelenené. Okná su riešené hlinikové zn. SCHÜCO.

Foto: Radek Brunecký + archív IDEÁLNE DOMY

Mám záujem o výstavbu
Mám záujem len o projekt
Mám inú otázku
Súhlasím s tým aby spoločnosť IDEÁLNE DOMY, s.r.o. spracovávala moje osobné údaje (meno, priezvisko, email a telefónne číslo) na evidenciu vzťahov so zákazníkmi. *
Pred odoslaním musíte vyplniť súhlas so spracovaním osobných údajov
Prosím vyberte etapu výstavby domu "Holodom"
Prosím vyplňte všetky požadované polia:
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný. Do 24 hodín Vás budeme spätne kontaktovať.
Kontaktný formulár nebolo možné odoslať. Prosím kontaktujte nás priamo na info@idealnedomy.sk alebo +421 905 563 348.
Dohodnúť konzultáciu

Máte záujem o výstavbu?

Vyplňte formulár a budeme Vás spätne kontaktovať. Preberieme spolu detaily ohľadom možnosti výstavby Vášho domu, resp. si dohodneme nezáväzné osobné stretnutie, kde sa Vám predstavíme a preberieme všetky Vaše dotazy.

+421 905 563 348

Alebo nám zavolajte

Podobné realizované projekty