Žilina - Bôrik 2017 súkr. investor
Už realizované

VILA BÔRIK ŽILINA

Zrealizovali sme kompletnú výstavbu rodinnej vily na kľúč v Žiline, mestskej časti Bôrik.

Základná hmota má podobu jednoduchého kvádra, ktorý na seba na ulici nijako neupozorňuje. Smerom do záhrady je do dispozície vyrezané veľké átrium s rozdielnym stupňom intimity a rôznymi možnosťami využitia. 

PROJEKT - OK PLAN ARCHITECTS (ČR) 

Stavba vychádza zo základného „L“ pôdorysu, ktorý je s ohľadom na otvorenosť okolia navrhnutý ako átriový. Átrium je zo všetkých strán clonené pevnými alebo posuvnými bariérami a stává sa tak stredobodom obytného priestoru.

Hmotovo je dom poňatý ako jednoposchodový kamenný kváder s výrazne menšou a materiálovo odlišnou nadstavbou horného poschodia. Systém terás vytvára rôznorodé priestory s odlišným stupňom intimity a prepájajú všetky obytné miestnosti s exteriérom.

Dom má dve nadzemné podlažia. Prízemie má obytný charakter, smerom do záhrady sa masívnym presklením otvára. Poschodie je kľudnou zónou objektu s izbami detí a spálňou, jeho pôdorysná plocha je výrazne menšia.

Konstrukčne je budova navrhnutá ako dvojpodlažná, vystavaná klasickou murovanou technológiou z keramických tvárnic Porotherm hr. 400mm s obkladom (vetranou fasádou), v kombinácii s oceľovými stĺpmi. Svetlá výška miestností je 2,8m. Strechy sú ploché, jednopláštové, nad hlavnou časťou ozelenené. Okná su riešené hlinikové zn. SCHÜCO.

Foto: Radek Brunecký + archív IDEÁLNE DOMY

Mám záujem o výstavbu
Mám záujem len o projekt
Mám inú otázku
Súhlasím s tým aby spoločnosť IDEÁLNE DOMY, s.r.o. spracovávala moje osobné údaje (meno, priezvisko, email a telefónne číslo) na evidenciu vzťahov so zákazníkmi. *
Pred odoslaním musíte vyplniť súhlas so spracovaním osobných údajov
Prosím vyberte etapu výstavby domu "Holodom"
Prosím vyplňte všetky požadované polia:
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný. Do 24 hodín Vás budeme spätne kontaktovať.
Kontaktný formulár nebolo možné odoslať. Prosím kontaktujte nás priamo na info@idealnedomy.sk alebo +421 905 563 348.
Dohodnúť konzultáciu

Máte záujem o výstavbu?

Vyplňte formulár a budeme Vás spätne kontaktovať. Preberieme spolu detaily ohľadom možnosti výstavby Vášho domu, resp. si dohodneme nezáväzné osobné stretnutie, kde sa Vám predstavíme a preberieme všetky Vaše dotazy.

+421 905 563 348

Alebo nám zavolajte

Podobné realizované projekty