Novinky

31. May 2022
Písali o nás na novostavby.sk - aktuálne: Rodinné domy na predaj v IBV Nová Rosina pár minút od Žiliny

predaj domov na: www.idealnebyvanie.sk

celý publikovaný článok na: www.novostavby.sk

Slovo autorov štúdie - architektov z ateliéru OFFICE 110

"Navrhované rodinné domy budú 4-izbové a budú umiestnené na miernom západnom svahu. Jednotlivé pozemky majú veľkosť od 381 po 477 m² a sú sprístupnené novonavrhovanou cestou na ich severnej hranici, napojenou na obecnú komunikáciu.

Väčšia časť dispozície domov sa nachádza na prízemí v kontakte so záhradou, na poschodie sme umiestnili hmotu detskej izby resp. pracovne so zázemím. Vďaka vzájomnému vertikálnemu posunu domov a šachovnicovému prestriedaniu hmôt horného podlažia, je možné optimálne preslnenie domov a nerušený výhľad z horného podlažia každého domu. Čiastočné zapustenie hmôt prízemia do svahu a striedanie objemov druhého podlažia minimalizujú pôsobenie novostavby na svoje okolie. Domy ponúkame s možnosťou doplnenia o prekryté carporty, mierne zapustené voči úrovni záhrady. Pod prekrytím carportu ja navrhnutý sklad na náradie prístupný zo záhrady a miesto na domový odpad. Plné oplotenie zo strany prístupovej cesty plynule nadväzuje na spodné podlažie domov, spolu s carportom formuje vstupné átrium a zabezpečuje súkromie v záhradách."

11. jún 2021
IDEÁLNE DOMY, s.r.o. - ochranná známka

Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky zapísal naše IDEÁLNE DOMY, s.r.o. do registra ochranných známok :)

06. júl 2020
O projekte ROSINA 6xRD na predaj v časopise ARCH o architektúre a inej kultúre 7-8/2020

6xRD na predaj v Rosine boli publikované v časopise ARCH.

Aktuálne číslo ARCH-u nie je tentokrát orientované na nejakú špecifickú architektonickú tému. Je však namierené na architektov, ktorí už o svojej profesii niečo vedia, majú skúsenosti, viaceré realizácie, zúčastnili sa súťaží, boli v zahraničí na rôznych pracovných pozíciách a mnohí z nich majú vlastné fungujúce ateliéry. A čo je dôležité – majú pred sebou ešte kus tvorivej cesty. Mať štyridsať a kúsok viac je v každom prípade veľmi príjemný vek :)

Aktuálnu ponuku domov nájdete na našom webe idealnebyvanie.sk

28. máj 2020
Môj Dom špeciál 01/2020 - katalógové domy z našej ponuky

V ďalšej najnovšej publikácii nájdete naše najnovšie projekty rodinných domov. Nenechajte si újsť šikovný a praktický bungalov 1701 so zaujímavou kombináciou pultovej a plochej strechy. Minimalistický rodinný poschodový dom 2001, ktorý sa hodí na menšie a rovinaté pozemky. Moderný rodinný poschodový dom 1903 s vkusom minimalizmu, ktorý sa hodí na svahovité pozemky, zaujme svojím dispozičným riešením. Ďalším publikovaný projektom je poschodový dom 1906, ktorý je zaujímavý jednoduchou minimalistickou architektúrou. Vhodný aj na užšie pozemky. Alebo náš najnovší projekt Ani veľký ani malý, ktorý spája ľudovú architektúru s tou modernou. Projekt domu nájdete na slovenskydom.sk.

31. marec 2020
Nová pobočka IDEÁLNE DOMY v Trnave

Naša prvá pobočka - v Trnave je už otvorená a radi Vás privítame.

Prídite v čase 8:00 - 16:00, ale najlepšie je si stretnutie rezervovať vopred, aby sme sa Vám venovali naplno - telefonicky +421903746306 alebo mailom trnava@idealnedomy.sk.

ADRESA KANCELÁRIE:
Terézie Vansovej 4a, TT
(bezproblémové parkovanie priamo pred kanceláriou)

PROJEKTUJEME A STAVIAME RODINNÉ DOMY

Bude tu aj miesto pre objednávky a vyzdvihnutie sladkostí pre hostí:

www.sladkostiprehosti.sk

27. január 2020
MANIFEST 2020 o vplyve stavebníctva na životné prostredie

Zmena klímy a postupná strata biodiverzity sa stáva najzávažnejším problémom našej doby. Významnú úlohu zohrávajú budovy a stavebníctvo, ktoré sú zodpovedné za takmer 40% globálných emisií oxidu uhličitého (CO2) a teda majú významný vplyv na životné prostredie.
Pokiaľ chceme zvrátiť negatívny vývoj ekologických podmienok na Zemi, bude potrebná zmena paradigmy správania sa všetkých účastníkov stavebného sektora. Zodpovednosť bude ležať na pleciach architektov, stavebných inžinierov, ako aj investorov a klientov, spoločne s ktorými je potrebné navrhovať budovy, mestá a infraštruktúru ako neoddeliteľné súčasti väčšieho, neustále sa obnovujúceho, udržateľného systému.
Súčasný výskum a nové technológie ponúkajú riešenia, ktoré umožňujú začať túto transformáciu neodkladne. To, čo však doposiaľ chýba, je kolektívna vôľa, spoločný záujem. Sme si vedomí tejto situácie a zaväzujeme sa pristupovať k výstavbe tak, aby mala minimálny vplyv na okolité prostredie.

Podpísali sme manifest https://www.manifest2020.sk/

05. november 2019
Môj Dom špeciál 3/2019 - projetky rodinných domov z nášho katalógu

V najnovšej publikácii nájdete naše najnovšie projekty rodinných domov. Určite si nenechajte ujsť priestranný bungalov 1902 so zaujímavou kombináciou sedlovej a plochej strechy. Moderný poschodový dom 1904, ktorý sa hodí na svahovité pozemky. Moderný rodinný poschodový dom 1907 s vkusom minimalizmu a ustúpeným podlažím, zaujme svojím architektonickým a dispozičným riešením. Alebo náš nejanovší projekt Dom s gánkom, ktorý spája ľudovú architektúru s tou modernou. Projekt domu nájdete na slovenskydom.sk

22. júl 2019
Náš dom na Bôriku v Žiline zverejnený aj na môjdom.sk

Internetový portál môjdom.sk zverejnil článok o nami realizovanom Viladome v Žiline na Bôriku. Viladom sa realizoval v roku 2017 a spolupracovali sme na ňom s architektonickým štúdiom OK Plan Architects.

15. máj 2019
Naše projekty rodinných domov na môjdom.sk

Pravidelne zverejňujeme naše projekty rodinných domov na internetovej stránke môjdom.sk

30. január 2019
Vila Bôrik v Žiline na iDnes.cz

Internetová stránka iDnes.cz zverejnila článok o nami realizovanej Vile na Bôriku v Žiline. Vila sa realizovala v spolupráci so štúdiom OK Plan Architects. Autorom projektu je Ing. arch. Luděk Rýzner a spoluautorom Ing.arch. Jiří Vincenc. Vila sa realizovala v roku 2017.

11. január 2019
Nominácia na DOM ROKA 2018

Náš projekt "Dom pod Tatrami" bol nominovaný na cena SLOVENSKÝ DOM ROKA 2018. Projekt nájdete na slovenskydom.sk. Bungalov sme už realizovali v Mengusovciach. Celý priebeh výstavby nájdete na našom webe idealnedomy.sk.  

21. december 2018
Viladom v Žiline na Bôriku uverejnený na archiweb.cz

Internetová stránka archiweb.cz zverejnila článok o nami realizovanim Viladome na Bôriku v Žiline. Vildom sa realizoval v spolupráci so štúdiom OK Plan Architects. Autorom projektu je Ing. arch. Luděk Rýzner a spoluautorom Ing.arch. Jiří Vincenc. Vila sa realizovala v roku 2017.

09. september 2018
Vizualizácia na obálke MÔJ DOM - ŠPECIÁL 2018 a ďalšie naše projekty

Šesť nových projektov, uverejnených v publikácii MÔJ DOM Špeciál 2/2018.

V časopise nájdete veľmi praktickýBUNGALOV 1605 so sedlovou strechou, s dostatočným presvetlným interiérom s otvoreným podkrovím a strešnými oknam. BUNGALOV 1703 s pôdorysom do tvaru L, pre 4-členné rodiny. Moderný a zároveň jednoduchý PODKROVNÝ dom 1701 so sedlovou strechou a priestrannými izbami pre 5-člennú rodinu, vhodný aj na úzke pozemky. Tento POSCHODOVÝ dom 1701 s plochou strechou zaujme svojím vkusným dizajnom. Hodí sa na svahovité pozemky. Dom Poschodový 1801 s plochou strechou moderným a jednoduchým dizajnom je vhodný pre 4-člennú rodinu. Hodí sa na dlhé a úzke pozemky. PASÍVNY DOM 1801 ,ktorého výhodou je dostatočné množstvo úložných priestorov, otvorená a komfortne presvetlená denná časť, kde ako interiérový architektonický prvok dominuje galéria.

14. máj 2018
PROJEKTY NAŠICH DOMOV V PUBLIKÁCII JAGA - RODINNÉ DOMY JAR/LETO 2018

Máme pre Vás šesť nových moderných projektov, ktoré nájdete už teraz v publikácii JAGA- Rodinné domy JESEŇ/ZIMA 2017.

Pozrite si bližšie: Veľmi praktický BUNGALOV 1701 pre štvročlennú rodinu má jednoduchú a zároveň vkusnú architektúru. BUNGALOV 1801 s klasickým obĺžnikovým pôdorysom, vhodný aj na dlhé úzke pozemky. BUNGALOV 1605 je praktický dom so sedlovou strechou, s dostatočným presvetlným interiérom s otvoreným podkrovím a strešnými oknami, vhodný pre 4 členné rodiny. Moderný a vkusný POSCHODOVÝ dom 1707 s ustúpeným podlažím a plochou strechou je vhodný pre 4 členné rodiny. Tento POSCHODOVÝ dom 1801 s plochou strechou zaujme svojím minimalistickým a vkusným dizajnom. Hodí sa na dlhé a úzke pozemky. Dom Poschodový 1802 s plochou strechou moderným dizajnom a charakretom vily je vhodný pre 4 -5 člennú rodinu.

25. október 2017
PUBLIKÁCIA JAGA - RODINNÉ DOMY JESEŇ/ZIMA 2017

Máme pre Vás osem nových moderných projektov, ktoré môžete nájsť už teraz aj v publikácii JAGA- Rodinné domy JESEŇ/ZIMA 2017.

Pozrite si bližšie: Priestranný 4-izbový BUNGALOV 1202 s garážou v klasickom prevedení, ale s modernými materiálmi a prvkami, kde pôdorys tvaru L umožňuje súkromie centrálnej terasy. BUNGALOV 1703 má vstup orientovaný na dlhšiu stranu celkovej hmoty domu. Minimalistický BUNGALOV 1704 s plochou strechou je určený pre 4 - 5 člennú rodinu. Kompaktný a praktický PODKROVNÝ dom 1701 vhodný pre 5 členné rodiny. Je vhodný na užšie pozemky. POSCHODOVÝ  1701 je vhdoný pre 4 - 5 člennú rodinu, kde hmota druhého podlažia nadväzuje na prevýšenie terénu. POSCHODOVÝ 1702 si Vás získa svojím moderným prevedením. Dom POSCHODOVÝ 1703 Vás zaujme svojím moderným prevedím tzv. klasického typu rodinného domu. Moderný a vkusný POSCHODOVÝ dom 1707 s ustúpeným podlažím a plochou strechou je vhodný pre 4 členné rodiny.

07. júl 2017
SME ČLENOM INŠTITÚTU ENERGETICKY PASÍVNYCH DOMOV (IEPD)

Inštitút energeticky pasívnych domov (IEPD) je neziskovým združením pravnických a fyzických osôb, které vzniklo za účelom podpory a propagácie štandardu pasívneho domu a za účelom podporovať uplatnenie princípov pasívnych domov a udržateľnej architektúry.

http://www.iepd.sk

07. október 2016
PROJEKTY Z NÁŠHO KATALÓGU V PUBLIKÁCII JAGA - RODINNÉ DOMY JESEŇ/ZIMA 2016

Vybrali sme pre Vás štyri nové moderné projekty, ktoré môžte nájsť teraz aj v publikacii JAGA- Rodinné domy JESEŇ/ZIMA 2016.

Pozrite si ich bližšie: Slnečný BUNGALOV 1602 je inšpirovaný čiastočne Sokratovým princípom, ktorý si Vás získa svojím doslova ikonickým vzhľadom a pôdorysným riešením. BUNGALOV 1603 so sedlovou strechou je vhodný pre dlhé pozemky. POSCHODOVÝ 1606 s plochou strechou určený pre 4 člennú rodinu si Vás získa svojou otvorenosťou dispozície na prízemí a oddelenou nočnou zónou na poschodí.

 

04. apríl 2016
NOVÉ PROJEKTY Z NÁŠHO KATALÓGU UŽ TERAZ V PUBLIKÁCII JAGA - RODINNÉ DOMY JAR/LETO 2016

Štyri nové moderné projekty, ktoré sme vybrali pre Vás, môžte nájsť teraz aj v publikacii JAGA- Rodinné domy JAR/LETO 2016.

Pozrite si ich bližšie: praktický BUNGALOV 1502 s L pôdorysom a sedlovou strechou vhodný pre 4 člennú rodinu s väčšími presklenými otvormi v obytných miestnostiach, smerujúcimi k terase. BUNGALOV 1503 s kombináciou sedlovej aj plochej strechy, zverejnený aj na titulke. Moderný POSCHODOVÝ 1506 so sedlovou strechou. POSCHODOVÝ 1505 si Vás získa svojím elegantným prevedením. Dom je možné osadiť aj na pomerne užší pozemok.

22. február 2016
NOVINKA - PRAKTICKÝ BUNGALOV 1502

Dokonale presvetlený rodinný dom tvaru L, vhodný pre 4-člennú rodinu.

Bungalov 1502 s veľkými okennými otvormi pri vhodnej orientácii k svetovým stranám, Vám bude výborne slúžiť na pasívne solárne zisky. Vďaka svojmu tvaru výtvára i v exteriéri istú intimitu priestoru, ktorú určite oceníte. Dom je dispozične delený na nočnú a dennú zónu. Ponúka príjemné priestory a dostatok svetla, ktoré sú regulovateľné vďaka exteriérovým žalúziám.

27. október 2015
NOVÉ PROJEKTY Z NAŠEJ PONUKY V PUBLIKÁCII JAGA - RODINNÉ DOMY JESEŇ/ZIMA 2015

Vybrali sme pre Vás päť nových moderných projektov, ktoré môžte nájsť teraz aj v publikacii JAGA- Rodinné domy JESEŇ/ZIMA 2015.

Pozrite si ich bližšie: jednoduchý, menší, praktický Bungalov 1501 s pultovou strechou, otvorený do záhrady svojimi obytnými miestnosťami, zaujímavo, tvarovo riešený. Bungalov 1504 s kombináciou sedlovej aj plochej strechy, zverejnený aj na titulke :) Alebo moderný Poschodový 1501 s plochou strechou. Priestranný Poschodový 1503 ideálny na dlhší pozemok a Pochodový 1508, ktorý vďaka vhodnej orientácii umožňuje získať nadštandrardné slnečné zisky a dokáže sa tak stať pasívnym domom.

22. október 2015
...AJ TROCHA TÉMATICKÉHO UMENIA CHYSTÁME DO NOVÝCH PRIESTOROV VLASTNEJ FIREMNEJ BUDOVY

DNEŠNÉ BYTY

Mgr. art. Michalovičová Jana:

"Vitajte na sídlisku Kockovo. Je to sídlisko ako každé iné. Hustota panelákov tu je vysoká a byty sú tu malé za nehoráznu cenu. Dnešný trend malých bytov však prekračuje hranice ľudskosti. Nájomníci sú vo svojich príbytkoch takí naprataní, že nadobúdajú tvar kociek. Bývať v týchto podmienkach je skutočne ťažké a telo deformujúce. Preto sa obyvatelia musia chodiť naťahovať a rozkladať na strechu, ktorá slúži na relax."

 

A preto sa Vás pýtame: "Nebol by lepší dom? Taký úplne individuálny - priamo pre Vás? Taký ideálny dom?" :)

22. október 2015
PREDAJ BYTOV V SÚKROMNOM BYTOVOM DOME V BA-RUŽINOV SPUSTENÝ

Staviame pre Vás novostavbu 7-bytového súkromného domu "City" v Bratislave-Ružinove.   

Bytový dom pozostáva len zo 7 bytov so spoločným hlavným vstupom. Je riešený na uzatvorenom pozemku so vstupom cez súkromnú automatickú bránu. Budúci majitelia budú využívať vlastný uzatvorený dvor - celková výmera pozemku je 697m2. Každý byt má vlastné jedno alebo dve prestrešené parkovacie miesta v rámci dvora, čo zabezpečuje súkromie a bezpečie pre domácich. Dispozíciu bytov veľmi radi prispôsobíme každému klientovi na mieru. 

 

VIAC INFO TU.

31. marec 2015
NOVÉ PROJEKTY Z NÁŠHO KATALÓGU V PUBLIKÁCII JAGA - RODINNÉ DOMY JAR/LETO 2015

Tri nové projekty domov z nášho katalógu nájdete aktuálne aj v publikácii JAGA- Rodinné domy JAR/LETO 2015.

Pozrite si ich bližšie: Bungalov 1407 s členenou pultovou strechou, otvorený do záhrady, priestranný Poschodový 1404 so sedlovou strechou, či moderný Poschodový 1502 s plochou strechou pre mestské i prímestské bývanie.

22. január 2015
WIENERBERGER FÓRUM 2015

Prijmite, prosím, naše pozvanie na Wienerberger fórum 2015, ktoré sa koná už po tretíkrát.

 

 

Wienerberger fórum 2015

• stretnutie, kde máte možnosť zoznámiť sa s novými informáciami
• stretnutie, kde máte možnosť prediskutovať svoje vlastné, skúsenosti, poznatky a názory
• stretnutie, kde máte možnosť vidieť praktickú ukážku murovania tehál Porotherm T Profi na penu Dryfix extra

 

Hlavné témy stretnutia:

• Čo všetko dokážu tehly plnené minerálnou vlnou?

• Statika muriva tehál plnených minerálnou vlnou

• Ako sa správajú tehly plnené minerálnou vlnou pri kontakte s vodou

• Murovania tehál Porotherm T Profi na penu Dryfix extra – (praktická ukážka)

• Funkčná strecha s pálenou krytinou

• Od rekonštrukcie až po novostavby bytových domov

15. september 2014
NOVÝ KATALÓG IB "DOMY - PROJEKTY A VÝSTAVBA 2014/15" V PREDAJI!

Publikácia projektov a výstavby rodinných domov 2014/2015 už v predaji!

Nájdete v stánkoch, trafikách, kníhkupectvách alebo si ho objednajte cez náš web tu.

13. marec 2014
NEWSLETTER 2014 - NOVINKY:

Práve vyšiel nový newsletter, kde Vám predstavujeme aktuálne novinky, ktoré sme pre Vás pripravili.

 

 

   - akciová limitovaná ponuka výstavby domu Bungalov 1005 "najlepšia cena" na kľúč za 78.940,- eur s dph - vrátane základovej dosky!   

   - náš nový Bungalov 1404 na titulke katalógu JAGA - Rodinné domy JAR/LETO 2014

   - nové ďalšie skvelé riešenia projektov rodinných domov  

   - nová samostatná web stránka pre spracovanie rozpočtov a tendra výstavby - ROZPOCTYSTAVIEB.SK

20. január 2014
POZÝVAME VÁS NA WIENERBERGER FÓRUM 2014

"Hlavnými témami tohto ročníka budú tepelná ochrana budov a stavebná akustika, ale venovať sa budeme aj statike murovaných konštrukcií a keramických stropov. Som presvedčený, že odborné prednášky a dialóg so stavebnou verejnosťou sú cestou ku kvalite – nielen nášho podujatia, ale aj cestou ku kvalite samotných stavieb“ hovorí Ing.Gabriel Szöllösi,produktový technik 

09. september 2013
AKTUÁLNE NOVINKY - SEPTEMBER 2013
09. 09. 2013

Septembrové novinky v ib:

- vzorový bungalov v Pezinku

- nové domy v online katalógu

- pozemkový projekt Južné terasy pri ZA

... a na ďalších pracujeme, tešte sa :-)

17. apríl 2013
NOVÉ VÝHODNÉ PROGRAMY VÝSTAVBY DOMOV!
17. 04. 2013

Prinášame 3 nové zvýhodnené programy výstavby rodinných domov, podľa najčastejších požiadaviek klientov:

1. limitovaná ponuka

2. úsporný dom

3. nízkoenergetický dom

Pre viac info nás kontaktujte, radi sa s Vami osobne stretneme a prejdeme Váš zámer.

11. marec 2013
NAJLEPŠÍ NAJLACNEJŠÍ DOM NA TRHU

Vďaka výnimočnej a exkluzívnej dohode s dodávateľmi a taktiež vďaka samotnému dobrému projektu prinášame limitovanú ponuku (2 domy ročne) výstavby 4-izbového murovaného rodinného domu Bungalov 1005. 

Dosiahli sme pre Vás vysokú úžitkovú hodnotu za nízku cenu!

01. február 2013
ROZŠIRUJEME NAŠU PÔSOBNOSŤ AJ DO ČR

Pod značkou "ideální dům" rozširujeme svoju pôsobnosť aj pre Českú republiku. Projektové dokumentácie rodinných domov dodávame pre celú republiku, výstavbu - kompletne vo vlastnej réžii, realizujeme na celom území Moravy. 

www.IDEALNIDUM.cz

19. apríl 2012
VYSTAVOVALI SME NA DOMEXPE 2012

Návštevníkom sme priblížili výhody výstavby murovaných a montovaných domov u nás a jednoznačné prínosy pre majiteľa. 
V prípade, že ste nemali možnosť navštíviť našu expozíciu v Nitre, radi na všetky Vaše otázky zodpovieme osobne. Zastavte sa u nás a nechajte si poradiť skôr, než sa pustite do realizácie. 

13. február 2012
PORAĎTE NÁM, ČO MÁME EŠTE VIAC ZDOKONALIŤ?

Vážení priatelia a minulí aj budúci klienti, skúste nám poradiť v akých službách, ktoré  poskytujeme sa môžme ešte zdokonaľovať...  

Radi sa odvďačíme darčekom! :-)

 

tím spoločnosti ideálne bývanie, s.r.o.

 

19. december 2011
NEWSLETTER 12/2011 - VESELÉ VIANOCE

Vážení klienti a priatelia, ďakujeme Vám za dôveru a priazeň, ktorú ste nám venovali v roku 2011. Želáme Vám pokojné a radostné prežitie Vianočných sviatkov a veľa zdravia a pohody v novom roku! 

 

 tím spoločnosti ideálne bývanie, s.r.o.

29. november 2011
POZEMKOVÝ PROJEKT PRI ŽILINE K VÝSTAVBE RD

Úzka spolupráca s developerom nového pozemkového projektu pri Žiline

Široká ponuka výmer stavebných parciel, cena od 49,-eur/m2, južná orientácia, výborná dopravná dostupnosť len 5min autom od Žiliny, existujúca občianská vybavenosť - umiestnený v krásnom prírodnom prostredí s výhľadom na Malú Fatru.

Jednoducho: "Slnečná stránka Vášho ideálneho bývania".

17. november 2011
NOVÝ NEWSLETTER - 11/2011

Rozposlali sme nový newsletter, čoskoro ho očakávajte vo svojich schránkach. Pre ešte nezaregistrovaných - môžte sa prihlásiť k odberu na titulnej stránke nášho webu.

Veríme, že sme Vám poskytli zaujímavé a užitočné informácie.

01. október 2011
TV JOJ - NOVÉ BÝVANIE

Ukážka našej práce - výstavba Bungalovu 1029 na kľúč, Ivanka pri Dunaji

(video)

01. september 2011
POZÝVAME VÁS NA DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ - NA OBECNOM ÚRADE V HÔRKACH

Predstavíme Vám pozemkový projekt pre individuálnu výstavbu rodinných domov.

10. marec 2011
VYSTAVOVALI SME NA VEĽTRHU DOMEXPO 2011 V NITRE - WWW.DOMEXPO.SK

Vystavovali sme na veľtrhu DOMexpo 2011 v Nitre - www.domexpo.sk