Žilina - "Malá Praha" 2015 p. E.Š. a p. D.D.
Už realizované

Dom s lezeckou stenou

Zrealizovali sme výstavbu individuálneho domu na kľúč - v mestskej časti tzv. "Malá Praha" v Žiline.

Charakteristickým prvkom vily X je otočenie dispozície o 45° vzhľadom na ulicu a uličnú čiaru pri zachovaní základnej hmoty súbežne s ulicou. Otočená dispozícia mení prístup ku vnímaniu stavby a okolia, zatraktívňuje pôsobenie priestoru vonku aj zvnútra. Otočenie dispozície umožňuje správnu orientáciu miestností na pohyb slnka počas dňa. Otvory umiestnené len vo výsekoch podporujú intimitu a predlžujú výhľady, zväčšujú odstupy. Človek nepozerá z miestnosti kolmo na fasádu oproti, ale vníma ju z uhla.

 

Predsadená fasáda vo výsekoch je aj farebne postavená do kontrastu hrubej omietky na základnom kvádri. Výseky sú medzi poschodiami poposúvané tak, aby vytvárali prekrytia vchodov/východov alebo terasu, prípadne otvárali výhľady. Výseky vytvárajú  sympatické zátišia s vlastným výrazom.

Podobné princípy ako v osadení a tvare domu sú dodržané aj vnútri vily. Vila X je kompaktný dom s dispozíciou okolo jadra – schodiska a otvoreného krbu. Jadrom je celý otvorený obytný priestor spájajúci všetky funkcie domu. Dom má svoju dennú a nočnú zónu, ktoré sa medzi sebou plynule prelínajú. Izby sú v kontakte s dianím, ale majú svoj odstup – sú prístupné cez výklenky. Dispozícia je vnútri napriek neobvyklému princípu ľahko čitateľná. Miestnosti sú pohodlne a bez obmedzení zariadené potrebným mobiliárom.

Autor projektu: architektonicky ateliér ENDORFINE

Mám záujem o výstavbu
Mám záujem len o projekt
Mám inú otázku
Súhlasím s tým aby spoločnosť IDEÁLNE DOMY, s.r.o. spracovávala moje osobné údaje (meno, priezvisko, email a telefónne číslo) na evidenciu vzťahov so zákazníkmi. *
Pred odoslaním musíte vyplniť súhlas so spracovaním osobných údajov
Prosím vyberte etapu výstavby domu "Holodom"
Prosím vyplňte všetky požadované polia:
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný. Do 24 hodín Vás budeme spätne kontaktovať.
Kontaktný formulár nebolo možné odoslať. Prosím kontaktujte nás priamo na info@idealnedomy.sk alebo +421 905 563 348.
Dohodnúť konzultáciu

Máte záujem o výstavbu?

Vyplňte formulár a budeme Vás spätne kontaktovať. Preberieme spolu detaily ohľadom možnosti výstavby Vášho domu, resp. si dohodneme nezáväzné osobné stretnutie, kde sa Vám predstavíme a preberieme všetky Vaše dotazy.

+421 905 563 348

Alebo nám zavolajte

Podobné realizované projekty