Žilina - Budatín 2018 Ing. Peter Turza s manželkou
Už realizované

Dom v Budatíne

Zrealizovali sme výstavbu rodinného domu na kľúč, podľa invidividuálneho projektu, ktorý sme projektovali podľa architektonickej štúdie Ing. arch. Lucie Streďanskej.

Novostavba  RD bola zrealizovaná ako dvojpodlažný objekt bez podkrovia. Objekt nebol podpivničený. Objekt je v teréne vzhľadom na jeho výškové usporiadanie osadený tak, že prízemie je zo západné strany zapustené do svahu. Z východnej strany je plne prístupný z upraveného terénu. 2.NP je prístupné z južnej strany z pôvodnej výškovej úrovne terénu. Objekt je vizuálne vnímaný zo severnej a východnej strany ako dvojpodlažný, pričom zo severnej strany je umiestnená garáž nad ktorou je prístupná strešná terasa z 2.NP. 

Vzhľadom na hydrogeologické pomery je v južnej časti objektu ktorá je zapustená kolmo na svah vytvorený hydroizolačný kolektor. Konštrukcia nie je určená k priamemu funkčnému využitiu – jej úloha je zabránenie priamemu kontaktu so spodnou vodou a jej spoľahlivé odvedenie od obvodového plášťa budovy.  Konštrukcia bude umiestnená pod terénom a nad kolektorom bude umiestnená voľná funkčná plocha.

V dispozícii je dôsledne oddelená „denná“ a „nočná“ časť tak, aby bolo vylúčené nepríjemné a rušivé kríženie prevádzok. Reverzné dispozičné riešenie umiestňuje dennú zónu na 2.NP. Vstupné priestory (hlavný vstup) je umiestnený na 1.NP. Z hlavného vstupu je prístupná technická miestnosť s technológiou domu. Komunikačný priestor ďalej nadväzuje na chodbu z ktorej sú prístupné detské izby a schodisko po ktorom je prístupné 2.NP. Na 1.NP je navrhnutá samostatná kúpeľňa a WC. Z izieb je možný priamy výstup na spevnené plochy pred objektom. 

2.NP okrem obývacej izby s kuchyňou obsahuje ešte spálňu rodičov a kúpeľňu. Z obývacej izby je prístupná vonkajšia terasa v približne pôvodnej výškovej úrovni terénu. Z kuchyne je prístupná druhá terasa ktorá je umiestnená na plochej streche parkovacieho prístrešku.  Architektonický návrh exteriéru  rešpektuje účel stavby,  jestvujúce okolie a charakter zástavby a požiadavky investora na architektonický výzor objektu.

Autorom dispozičného a architektonického riešenia je Ing. arch. Lucia Streďanská. PD technického riešenia je spracovaná nami a v maximálnej možnej miere rešpektuje zadanie stavby z architektonickej štúdie.

 

Recenzia, ktorú zverejnili majitelia na našom FB profile:

"Ideálne domy nám stavali dom do stavu holodomu, robili aj projekt. Spolupráca bola úžasná, počas stavby žiadny problém nenastal, všetky práce boli vykonané nadpriemerne kvalitne. Dodržiavali všetky termíny, pri zmenách a úpravách nám vždy vyšli v ústrety. Komunikácia bola vždy na úrovni, lepšieho dodávateľa stavby sme si vybrať nemohli. Odporúčam všetkými desiatimi."

Mám záujem o výstavbu
Mám záujem len o projekt
Mám inú otázku
Súhlasím s tým aby spoločnosť IDEÁLNE DOMY, s.r.o. spracovávala moje osobné údaje (meno, priezvisko, email a telefónne číslo) na evidenciu vzťahov so zákazníkmi. *
Pred odoslaním musíte vyplniť súhlas so spracovaním osobných údajov
Prosím vyberte etapu výstavby domu "Holodom"
Prosím vyplňte všetky požadované polia:
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný. Do 24 hodín Vás budeme spätne kontaktovať.
Kontaktný formulár nebolo možné odoslať. Prosím kontaktujte nás priamo na info@idealnedomy.sk alebo +421 905 563 348.
Dohodnúť konzultáciu

Máte záujem o výstavbu?

Vyplňte formulár a budeme Vás spätne kontaktovať. Preberieme spolu detaily ohľadom možnosti výstavby Vášho domu, resp. si dohodneme nezáväzné osobné stretnutie, kde sa Vám predstavíme a preberieme všetky Vaše dotazy.

+421 905 563 348

Alebo nám zavolajte

Podobné realizované projekty